Kolejny turniej mają za sobą młodziczki siatkarskie Kopernika Gałczewo

Adam Chrzanowski
Kolejny turniej młodziczek Kopernika. Utrzymały się w trzeciej lidze

Tym razem w swojej hali przyszło im rywalizować z pierwszą ekipą Culmenu Chełmno oraz ze Spartakusem Lniano.

Pierwsze spotkanie przyszło im grać z Culmenem. W pierwszym secie początek był wyrównany. Ekipa z Chełmna prowadziła 4:5 ale później powiększyła przewagę do 5:10. Później były wymiany punkt za punkt. Niestety gałczewiankom nie udało się już zbliżyć do rywalek. Przeciwniczki utrzymywały przewagę pięciu punktów a wynik zmieniał się nas 10:15; 15:20 a set zakończył się rezultatem 21:25 dla Culmenu.

W drugim lepszy początek miał Culmen. Prowadził 2:5 a później 8:10. Jednak gałczewiankom udało się zmienić wynik na 15:14 dla Kopernika. Potem było 18:20 dla ekipy z Chełmna. Jednak gospodyniom udało się doprowadzić do remisu 24:24. Niestety, później dwie piłki wygrały rywalki. Dało to Culmenowi wygraną zarówno w secie jak i w całym meczu 0:2.

W drugim spotkaniu zespół z Gałczewa zmierzył się ze Spartakusem Lnianio. Spartakus w pierwszym swoim pojedynku uległ 0:2 Culmenowi. Zatem stało się jasne że kto wygra ten mecz ten utrzyma się w trzeciej lidze. Spotkanie lepiej rozpoczął Kopernik. Prowadził 5:1; 10:2 a potem 15:7. Kiedy było 20:11 dla Kopernika wówczas stało się jasne że gałczewianki powinny wygrać ten set. Wygrały go do 15.
W drugim lepszy początek miał Spartakus. Prowadził 3:5 a potem 8:10. Jednak później doskonałą serię miały gałczewianki. Zmieniły rezultat na 15:10. Potem było 20:11 dla gospodyń. Ostatecznie wygrały do 14. Takie wyniki oznaczają że w następnej kolejce która odbędzie się już w sobotę 16 grudnia Kopernik dalej będzie grał w trzeciej lidze wojewódzkiej młodziczek.

KOPERNIK: Wiktoria Gmurska, Julianna Niedźwiedź, Maja Stępień, Julia Kwiatkowska, Aleksandra Rydzińska, Paulina Kopczyńska, Dominika Różańska.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [7.12.2017]

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0