Kolejne sportowe sukcesy mieszkańców Golubia-Dobrzynia i okolic

Karolina Rokitnicka
Biegacze amatorzy - rodzina Żuchowskich z Płonnego w gminie Radomin - brali udział w XII Biegu Papieskim w Służewie Nadesłane
Kolejne starty mają za sobą sportowcy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Biegacze amatorzy - rodzina Żuchowskich z Płonnego w gminie Radomin - brali udział w XII Biegu Papieskim w Służewie. Natomiast zawodnicy z LUKS Grodno Nowogród i szkółki OSIR Golub-Dobrzyń rywalizowali w Robakowie i Grudziądzu.

Wideo. Co dają polskiej kadrze mecze w Lidze Narodów?

Rodzina Żuchowskich z gminy Radomin pobiegła w Służewie

Przedstawiciele rodziny Żuchowskich z Płonnego w gminie Radomin uczestniczyli w XII Biegu Papieskim w Służewie. Do pokonania mieli dystans 7,6 km. Anna Żuchowska wygrała wśród kobiet. Osiągnęła czas 32 minuty 8 sekund. Natomiast Józef Żuchowski był 11 w klasyfikacji open, z czasem 34 minuty 39 sekund.

Starty kolarzy LUKS Grodno Nowogród i szkółki OSiR Golub-Dobrzyń

Reprezentacja LUKS Grodno Nowogród i szkółki OSiR Golub-Dobrzyń uczestniczyła w dwóch kolejnych ważnych imprezach.Podopieczni Wiesława Młodziankiewicza najpierw ścigali się w Robakowie w powiecie chełmińskim – na międzywojewódzkich mistrzostwach w jeździe dwójkami na czas młodziczek i młodzików. Nasze zawodniczki - Oliwia Kępczyńska i Julia Zdunek uplasowały się na pierwszym miejscu, z przewagą wynoszącą ponad 50 sekund nad drugim duetem. Para Daria Ostrycharz – Michalina Rzeszot zajęła 7 pozycję.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Kolarze z powiatu golubsko-dobrzyńskiego pojechali też w XI Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim będącym zarazem zmaganiami ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego. W młodziczkach wygrała Oliwia Kępczyńska. Julia Zdunek był czwarta. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Daria Dębicka i Daria Ostrycharz. Z młodzików najlepiej wypadł Nikodem Siałkowski, który zajął trzecie miejsce. W juniorkach młodszych trzecią lokatę zajęła Natalia Głowacka, a czwartą - Eliza Rabażyńska. Wystartowała także dwójka żaków, którzy uplasowali się około dziesiątego miejsca.