Katastrofalny występ gałczewianek. WTS zdecydowanie lepszy

Adam CHrzanowski
Kolejny mecz w kategorii juniorki rozegrały w lidze wojewódzkiej siatkarki Kopernika Gałczewo.

Tym razem udały się do Włocławka na pojedynek z tamtejszym WTS. Po meczu bez walki przegrały 3:0 w setach do 7; 18 i 14.

W kategoria juniorka w której debiutuje w tym sezonie ekipa z gminy Golub – Dobrzyń wyraźnie nie idzie temu zespołowi. Poziom jest już bardzo wysoki a kluby podchodzą do sprawy w pełni profesjonalnie. Spotkanie z WTS-em pokazało że niestety gałczewianki nie mają przynajmniej na razie zbyt wiele do powiedzenia w starciu z gigantami województwa. Rywalki były lepsze o dwie klasy a ilość zdobytych punktów w dwóch ostatnich setach przez Kopernika była jedynie efektem rozluźnienia które wynikło u gospodyń.

O pierwszym secie można powiedzieć tylko tyle że się odbył. Włocławianki bardzo silnymi i celnymi zagrywkami nie pozostawiły złudzeń Kopernikowi. WTS prowadził 5:2; 10:2; 15:4; 20:5 i w końcu bez żadnych problemów wygrał do 7.

W drugim początek był podobny. Rywalki prowadziły 5:0; 10:1; 15:7 i 20:12. Kilka błędów które wynikły z rozluźnienia pozwoliły gałczewiankom na zdobycie 18 punktów w tym rozdaniu.

W trzecim początek był nadspodziewanie wyrównany. Kopernik prowadził w pewnym momencie 6:7. Ale potem do głosu doszły gospodynie. Po czasie przy stanie 12:9 dla WTS-u zaczęły grać bardzo szybko i skutecznie. Wynik zmienił się na 15:9 a potem 20:11 dla WTS-u. Ostatecznie włocławianki wygrały do 14.
Niestety, okazało się że gra z najsilniejszymi ekipami z województwa to jeszcze zbyt duże wyzwanie dla zespołu z Gałczewa. Faktem jest że rywalki były średnio o dwa lata starsze ale brak woli walki i jakby z góry oddanie meczu zdecydowanie ułatwił im tak łatwe i wysokie zwycięstwo.

KOPERNIK: Wiktoria Klonowska, Maja Stępień, Julia Pagie, Weronika Makowska, Patrycja Rózalska, Angelika Różalska, Joanna Grochocka, Joanna Dąbrowska, Maria Kudrej, Paulina Czajkowska.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [23.11.2017]