MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jedno posiedzenie miała w tym roku kalendarzowym Powiatowa Rada Rynku Pracy w Golubiu–Dobrzyniu

Adam Chrzanowski
Zebrali się raz w tym roku Przyjęli harmonogram pracy na cztery lata

To spotkanie miało miejsce 7 marca.

- Zatwierdziliśmy na nim plan pracy na lata 2017 – 2020 – mówi Jan Lewandowski, przewodniczący Rady. - Ponadto zaopiniowaliśmy wnioski które wpłynęły do naszego grona. Wyraziliśmy negatywną opinię na temat planów utworzenia dwóch klas technikum w Zespole Szkół numer 1 w Golubiu-Dobrzyniu czyli w naszym liceum. Miały to być klasa o profilu technik handlowiec oraz technik obsługi turystycznej. Pomimo tego dowiedzieliśmy się później że jednak technikum powstanie w tej szkole. Za to byliśmy za utworzeniem liceum w Zespole Szkół numer 2 w
Golubiu–Dobrzyniu.

PRRP ma swój wpływ również na obsadę tego kto jest dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w
Golubiu–Dobrzyniu. Ma prawo wyrazić swoją opinię co do obsady tego stanowiska.

- W tej chwili nasza opinia w tym temacie może być tylko jedna – mówi Jan Lewandowski. - Aktualnie w powiecie golubsko – dobrzyńskim jest najmniejsze bezrobocie w historii. Nie było by tak gdyby nie doskonała praca PUP-u pod kierunkiem jego dyrektora Jarosława Zakrzewskiego. Urząd kierowany przez niego podejmuje naprawdę skuteczne działania wyraźnie likwidujące bezrobocie w powiecie.

Rada za jeden z celów postawiła też sobie współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami. Bierze również pod uwagę to jakie zawody są w tej chwili potrzebne.

- Jeśli pracodawca zgłosi nam że potrzebuje na przykład dziesięciu pracowników w danym fachu to my robimy wszystko żeby takie osoby przeszkolić w tym kierunku – mówi Jan Lewandowski. - Oczywiście upewniamy się przy tym że znajdą one później pracę właśnie w tym zakładzie. Dbamy również o to, żeby brać pod uwagę przy szkoleniach osób te zawody które są potrzebne w powiecie golubsko–dobrzyńskim.

A ponadto nie zapominamy o profesjach zanikających. Jako przykłady takich mogę wymienić spawacza, hydraulika a nawet kierowcę autobusu.

Obecnie Powiatową Radę Rynku Pracy tw Golubiu–Dobrzyniu tworzy razem z Janem Lewandowskim trzynaście osób. Troje z nich reprezentują lokalny samorząd – Bogdan Jagielski, Jerzy Koralewski i Piotr Wolski. Dwójka to związkowcy – Jerzy Nadolski i Renata Dąbek. Kolejne trójka to przedstawiciele terenowych struktur organizacji pracodawców – Stefan Borkowicz, Andrzej Broszko i Jan Lewandowski. Następnych czterech to przedstawiciele organizacji rolniczych – Jacek Błaszkiewicz, Franciszek Michalewicz, Kazimierz Panter i Janusz Wiwatowski. A Janusz Gurtowski jest przedstawicielem Lokalnej Grupy Działania - „Dolina Drwęcy.”

- Wszyscy członkowie Rady pracują za darmo – mówi Jan Lewandowski. - Tylko dojeżdżającym przysługuje prawo do zwrotów kosztów podróży. Ale przyznam się że mało kto z tego korzysta.

Kolejne tegoroczne spotkanie Powiatowa Rada Rynku Pracy w Golubiu-Dobrzyniu ma zaplanowane na koniec lipca. Jej zebrania mają miejsce w biurze rady powiatu golubsko–dobrzyńskiego.W tym roku kalendarzowym Powiatowa Rada Rynku Pracy w Golubiu–Dobrzyniu.

INFO Z POLSKI 15.06.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na golubdobrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto