Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu - zobacz zdjęcia

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
I Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu
I Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu Nadesłane
W miniony weekend (1-2 sierpnia) w Golubiu-Dobrzyniu rozegrano I Międzynarodowy Wyścig Kolarski Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Wyścig został rozegrany na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Głównym organizatorem był Toruński Klub Kolarski Pacific. Impreze wsparły samorządy, firmy, Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, golubski zamek.

Do rywalizacji przystąpiło ponad sto kolarek z trzech kategorii wiekowych - juniorki, orliczki i elita, czyli zawodniczki powyżej 23 lat. Były tu przedstawicielki sześciu ekip zagranicznych - z Holandii, Litwy i Niemiec.

1 sierpnia zorganizowano jazdę indywidualną na czas. Juniorki robiły 15 kilometrów. Trasa wiodła z Golubia-Dobrzynia do Lisaka.

Wyniki juniorek

1. Tamara Szalińska – UKS FTP Jedynka Kórnik
2. Maja Wróblewska – MIX Ziemia Darłowska
3. Nikola Wielowska – MIX Ziemia Darłowska1.

Orliczki oraz seniorki z elity pokonały dystans 22 km - z Golubia-Dobrzynia w kierunku Wrocek. Nawrót znajdował się niedaleko drogi krajowej numer 15.

Wyniki orliczek i elity

1. Marta Jaskulska – Reprezentacja Polski
2. Karolina Kumięga – Pacific
3. Aurela Nerlo – Reprezentacja Polski1.

Drugiego dnia zawodów zorganizowano etap ze startu wspólnego. Była to 22-kilometrowa pętla biegnąca przez Golub-Dobrzyń, Sokołowo, Dulsk, Sitno, Węgiersk, Nowogród i z powrotem do Golubia-Dobrzynia. Juniorki robiły cztery takie pętle, a starsze zawodniczki – pięć.

Wyniki juniorki

1. Nikola Wielowska
2. Zuzanna Olejniczak – MIX Ziemia Darłowska/KKS Gostyń
3. Wiktoria Milda – 2:26; 06.1.

Wyniki orliczki i elita

1. Marta Lach
2. Karolina Karasiewicz
3. Katarzyna Wilkos – Mat Atom Deweloper Wrocław1.

W klasyfikacji górskąiej wygrała Anna Sagan z Pacificu z 13 punktami na koncie. Najbardziej aktywną zawodniczka w drugim etapie była Karolina Perekitko z Masi – Tactic UCI Women Team (6 punktów).

Klasyfikacja generalna wyścigu juniorki

1. Maja Wróblewska
2. Nikola Wielowska
3. Natalia Krześlak
4. Wiktoria Milda
5. Wioleta Furtak
6. Zuzanna Olejniczak1.

Klasyfikacja generalna orliczek i seniorek

1. Marta Jaskulska
2. Karolina Kumięga
3. Aurela Nerlo
4. Marta Lach
5. Corinna Lechner
6. Karolina Karasiewicz1.

Inspiratorem wydarzenia był Leszek Szyszkowski - trener polskich kolarskich olimpijczyków z Pekinu.

- Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wyścigu - lokalnym władzom samorządowym, sponsorom, byłym kolarzom, księżom z lokalnych parafii którzy informowali z ambon o naszych zawodach. To samo kieruję do strażaków, policji i służb medycznych. Dziękuję Piotrowi Całbeckiemu marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego oraz Anecie Jędrzejewskiej wicemarszałek za objęcie patronatem naszego wyścigu. Bardzo cieszę się z tego, że pomimo trwającej pandemii koronawirusa wyścig doszedł do skutku. Dla mnie, jako człowieka pochodzącego z ziemi golubsko-dobrzyńskiej dodatkową satysfakcją było to, że impreza odbywa się na jej terenie - powiedział Leszek Szyszkowski.

Rywalizacja została przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie. Zawodniczki jechały średnio 46 kilometrów na godzinę.

- W starszej kategorii wygrana Marty Jaskulskiej jest dla mnie małą niespodzianką. Liczyłem bowiem na zwycięstwo Aureli Nerlo. Jednak Marta na trasie pokazała pełną klasę kolarską. Co do przyszłorocznego wyścigu to będzie on na pewno miał miejsce. Nie mogę jednak w tej chwili podać dokładnego terminu – dodaje Leszek Szyszkowski.

Trwa głosowanie...

Gdzie w tym roku wybieracie się na wakacje?

Leszek Szyszkowski wręczył jednej z zawodniczek puchar Grzegorza Piwowarskiego – kolarza, pochodzącego z Łubek, olimpijczyka z Barcelony. Nie mógł on przybyć osobiście na wyścig ze względu na stan zdrowia.

W gronie znakomitych kolarzy pochodzących z powiatu golubsko-dobrzyńskiego mamy także: Michała Kwiatkowskiego, Leszka Szyszkowskiego, Stanisława Bonieckiego, Piotra Sipaka, Dorotę Czynszak, Andrzeja Wodzyńskiego, Krzysztofa Wodzyńskiego, Wiesława Młodziankiewicza, Andrzeja Kiejnowskiego, Tomasza Dejewskiego, Krzysztofa Derę, Krzysztofa Wolskiego, Zbigniewa Dędzę, Wojciecha Pęcherskiego, Marka Walczaka, Wiesława Górskiego, Krzysztofa Ciechanowskiego, Mateusza Bożejewicza oraz pochodzącego z Wąpielska, ale związanego z Golubiem-Dobrzyniem Jarosława Ciecierskiego.

- Impreza była sukcesem dla naszego miasta – powiedział Mariusz Piątkowski, burmistrz Golubia-Dobrzynia. - Była perfekcyjnie przygotowana i przeprowadzona. Na pewno w latach następnych odbędzie się kolejna. A za wkład pracy jaki został w nią włożony z naszej strony bardzo dziękuję wszystkim pracownikom samorządu lokalnego.

Dyrektorem wyścigu był Marian Krych.

I Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

I Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny w Gol...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na golubdobrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto