Historyczny wygrany set w Bydgoszczy. Przegrały po dobrym meczu

Adam Chraznowski
Kolejny mecz w kategorii juniorki rozegrały siatkarki Kopernika Gałczewo.

Tym razem na wyjeździe zmierzyły się z Pałacem Bydgoszcz. Przegrały 3:1 (25:20; 20:25; 25:13; 25:18).

To spotkanie już będzie kolejnym w historii klubu z gminy Golub – Dobrzyń które będzie bardzo długo pamiętane zarówno przez zawodniczki, ich trenera oraz wszystkich kibiców. Po raz pierwszy w historii w meczu ligowym w kategorii starszej aniżeli młodziczka udało im się wygrać seta ekipie z Bydgoszczy. I co więcej stało się to w spotkaniu wyjazdowym.

Pierwszy i drugi set były w wykonaniu gałczewianek rewelacyjne. Zwłaszcza w grze obronnej. Jeśli chodzi o drugi to można nawet pokusić się o stwierdzenie że był to set najlepszy w historii tego klubu. W pierwszym prowadził Kopernik. Było 2:5 a potem 8:10 dla zespołu z Gałczewa. Jednak później bydgoszczanki zmieniły wynik na 15:13. Udało im się utrzymać tą przewagę i potem rezultat zmienił się na 20:17. Ostatecznie tego seta wygrały do 20.
Historyczny drugi set zaczął się lepiej dla Pałacu. Zespół z Bydgoszczy prowadził 5:4 a potem 10:9. Ale później Pałac podwyższył przewagę na 15:12. Jednak od tego momentu do głosu zaczął dochodzić Kopernik. Wyszedł na prowadzenie 18:20. Ostatecznie wygrał tego seta do 20.

W trzecim widząc że z gry mocnymi atakami nie udaje się zdobywać zbyt wielu punktów trener gospodyń zmienił taktykę gry. Bydgoszczanki zaczęły bardzo silnie serwować a w ataku starały się kiwkami zmylić zawodniczki z Gałczewa. I przyniosło to efekt. Pałac prowadził 5:2; 10:6; 15:10 a później 20:13. Niestety od tego momentu gałczewianki już nie zdobyły punktu i przegrały do 13.

Czwarty set rozpoczął się lepiej dla Pałacu. Było 5:1 dla gospodyń a później 10:7. Ta przewaga utrzymywała się albowiem potem rezultat zmienił się na 15:12. Niestety, taką kilku punktową przewagę rywalki utrzymały już do końca meczu. Wygrały tego seta do 18 i cały mecz 3:1. Ale dziewczynom Kopernika należą się ogromne brawa za wspaniałą postawę zaprezentowaną zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Były w nich równorzędnym rywalem dla zespołu dla którego mistrzostwo województwa jest formalnością a który celuje w tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.

KOPERNIK: Paulina Czajkowska, Andżelika Różalska, Patrycja Różalska, Maria Kudrej, Maja Stępień, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Joanna Dąbrowska, Paulina Kopczyńska.