Historyczny sukces młodziczek Kopernika. Awansowały do pierwszej ligi

Adam Chrzanowski
Turniej na szczeblu siatkarskiej drugiej ligi wojewódzkiej rozegrały młodziczki Kopernika Gałczewo

Tym razem zmagania miały miejsce w Bydgoszczy. Gałczewianki uzyskały wyniki: Kopernik – Tucholanka I Tuchola 2:0 (25:13; 28:26). Kopernik – Pałac I Bydgoszcz 2:1 (20:25; 25:21; 15:8).

Czasami wspaniale jest być świadkiem historii. Jeszcze kilka sezonów temu co najwyżej można by się tylko uśmiechnąć gdyby ktoś wspomniał o tym że zespół z Gałczewa wygra w Bydgoszczy w kategorii młodziczka z pierwszym zespołem tamtejszego Pałacu. Okazało się jednak że po kilku latach taka ewentualność stała się faktem. Co więcej, po raz pierwszy w historii klubu z gminy Golub – Dobrzyń młodziczki awansowały do wojewódzkiej pierwszej ligi! To kolejna przełamana bariera i ogromny sukces zarówno dziewcząt jak i ich trenera Jakuba Filińskiego. Należą im się za to ogromne brawa i trzeba liczyć na to, że równie dobrze zagrają na najwyższym szczeblu w naszym województwie.

Pierwszym rywalem gałczewianek były dziewczyny z Tucholi. Pierwszy set był dla Kopernika łatwy. Prowadziły 5:2; 10:4; 15:8 a potem 20:10. Ostatecznie wygrały do 13.

Jednak w drugim do głosu doszedł zespół z Tucholi. To rywalki wyszły na prowadzenie 3:5. Co prawda później gałczewianki zmniejszyły różnicę 9:10. Ale potem było 11:15 dla Tucholi. Na szczęście od tego momentu gałczewianki zaczęły odrabiać stratę. Było 19:20 ale potem udało się doprowadzić do remisu 24:24. Końcówka seta była bardzo nerwowa. Jednak ostatecznie Kopernik okazał się lepszy i wygrał do 26.

W drugim rozegranym tego dnia meczu Pałac pokonał 2:1 Tucholankę. Zatem przed meczem Kopernik – Pałac było jasne że ta drużyna która wygra w tym spotkaniu uzyska awans do pierwszej ligi.

Mecz zaczął się lepiej dla Kopernika. Gałczewianki prowadziły 5:4 ale potem było 7:10 dla Pałacu. Zespół z Bydgoszczy podwyższył później wynik na 9:15. Ale gałczewiankom udało się zbliżyć na 19:20. Jednak końcówka należała do gospodyń które wygrały 20:25.

W drugim secie lepiej zaczął Kopernik. Było 5:2 a potem 10:8 dla zespołu z gminy Golub – Dobrzyń. Gałczewianki spokojnie kontrolowały wynik który zmieniał się na 15:8; 20:15 i ostatecznie wygrały tego seta do 21.
Tie break skuteczniej rozpoczęły gałczewianki. Prowadziły 5:4 a przy przejściu było 8:6 dla Kopernika. Końcówka należała już go ekipy gości. Od stanu 10:8 Pałac nie zdobył już ani jednego punktu. Kopernik wygrał tego seta 15:8 a w konsekwencji cały mecz 2:1. W pierwszej lidze zmierzy się z dwiema najlepszymi w tym sezonie ekipami młodziczek w województwie kujawsko – pomorskim.

Będą to WTS Włocławek i Aleksandria Aleksandrów Kujawski.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Wiktoria Gmurska, Maja Stępień, Julia Kwiatkowska, Paulina Kopczyńska, Aleksandra Rydzińska, Dominika Różańska.

Zalewska: „Reforma edukacji potrwa 5 lat”/Agencja Informacyjna Polska Press