Gałczewianki wygrywają w Toruniu. Ciężki bój seniorek Kopernika

Adam Chrzanowski
Kolejny mecz rozegrały na szczeblu trzeciej ligi seniorki Kopernika Gałczewo

Tym razem na wyjeździe zmierzyły się z drużyną juniorek i kadetek Budowlanych Toruń które grają na tym szczeblu rozgrywek jako rezerwy ekipy grającej na najwyższym poziomie ligowym. Mecz był niezwykle emocjonujący i zacięty i ostatecznie zakończył się wygraną Kopernika 2:3 w setach 19:25; 25:20; 22:25; 29:27; 12:15.

W pierwszym secie na początku lekką przewagę wywalczył sobie Kopernik. Było 4:5 a potem 7:10 dla ekipy z Gałczewa. Później wynik zmienił się na 12:15; 15:20 i ostatecznie Kopernik wygrał 19:25.
Niestety początek drugiego był w wykonaniu Kopernika słaby. Rywalki prowadziły 5:1 ale zespół z gminy Golub – Dobrzyń doprowadził do stanu 10:9 dla rywalek. Jednak później znowu przewaga była po stronie Budowlanych. Przeciwniczki podwyższyły na 15:11 a potem było 20:15 dla drużyny z Torunia. Ostatecznie gospodynie wygrały całego seta do 20.

W trzecim ponownie była dominacja Kopernika. Najpierw wynik brzmiał 2:5 dla gości a później 5:10. Potem Kopernik podwyższył na 11:15 a następnie 17:20. Pod koniec seta gałczewianki miały chwilę niepewności ale na szczęście wygrały tego seta do 22.
Czwarty set był niezwykle emocjonujący. Kopernik prowadził 4:5 a później 7:10 i 12:15. Jednak potem miał trudniejszy okres w swojej grze. Wykorzystały go gospodynie i wyszły na prowadzenie 20:19. Kopernik miał piłkę meczową przy stanie 24:23. Niestety przegrał ją. Potem jeszcze dwukrotnie mógł rozstrzygnąć tego seta a zarazem cały mecz na swoją korzyść. Jednak jego siatkarkom nie udała się ta sztuka.

W końcu to torunianki wygrały czwartego seta na przewagi 29:27.

Tie break lepiej rozpoczął Kopernik. Gałczewianki prowadziły 3:5 a później przy przejściu było 5:8. Potem gałczewianki podwyższyły na 5:10. Ostatecznie wygrały 12:15. Była to szósta wygrana w tym sezonie Kopernika. Jego najbliższym rywalem będzie 9 grudnia w hali w Gałczewie MUKS Tie Break Stovit Solec Kujawski.

KOPERNIK: Agnieszka Żabińska, Wiktoria Ceglarska, Magdalena Lewandowska, Paulina Czajkowska, Kinga Ratajczak, Joanna Dąbrowska, Agata Winiarska, Emilia Pokora, Magdalena Piepiórka, Angelika Różalska, Luzia Modrzejewska.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [30.11.2017]