Gałczewianki lepsze od Solca. Pierwsza wygrana w kategorii juniorki

Kolejny mecz w kategorii wiekowej juniorka rozegrały siatkarki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali zmierzyły się z ekipą MUKS Tie Break Solec Kujawski. Wygrały 3:0 w setach do 17; 21 i 16.

W końcu udało się w kategorii juniorka wygrać dziewczynom z Gałczewa. Mecz z ekipą z Solca Kujawskiego był spotkaniem jednostronnym. Rywalki, chociaż średnio o dwa lata starsze od gospodyń nie były w stanie poważnie zagrozić Kopernikowi.

W pierwszym secie gałczewianki prowadziły 5:1; 10:5; 15:7 i 20:10. Zatem stało się już wtedy jasne że tylko one mogą wygrać. Później trochę się rozluźniły ale wygrały tego seta do 17.

W drugim co prawda lepiej zaczął Solec albowiem prowadził 4:5 jednak szybko gospodynie wyszły na prowadzenie. Było 10:7; 15:7 i 20:13. Znowu niepotrzebne rozluźnienie pod koniec tej partii dało kilka punktów rywalkom. Ale seta wygrał Kopernik do 21.

Początek trzeciego był wyrównany. Kopernik prowadził 5:4 ale później zwiększył przewagę do 10:4. Co prawda przez moment było 15:13 dla gałczewianek jednak ich końcówka była bardzo mocna. Wygrały seta do 16 i dzięki tej wygranej mają praktycznie pewne piąte miejsce w województwie w tej kategorii wiekowej.

KOPERNIK: Maja Stępień, Patrycja Rózalska, Andżelika Rózalska, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Julia Pagie, Weronika Makowska, Wiktoria Klonowska, Maria Kudrej.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [16.11.2017]