Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Edukacja. Nauczyciele z Golubia-Dobrzynia zakończyli e-lekcje. W wakacje nakręcą kolejne programy edukacyjne

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Anna Borkowska z ZS 1 prowadziła e-lekcje z biologii
Anna Borkowska z ZS 1 prowadziła e-lekcje z biologii UMWKP
Urząd Marszałkowski podsumował projekt Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa. Wzięło w nim dwoje nauczycieli z Golubia-Dobrzynia – Szymon Wiśniewski z ZS nr 2 oraz Anna Borkowska z ZS nr 1. UM zapowiedział, że latem dostarczy kolejne programy. Powstaną one m.in. w Golubiu-Dobrzyniu.

W czwartek zakończył się rok szkolny w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Zorganizowano wideokonferencja z twórcami e-Szkoły, lekcje prowadzone przez licealistów i koncert online.

- Za sukcesem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej stoi kadra wyjątkowych nauczycieli, specjalistów w swoim fachu. Postawiliśmy na najlepszych, ludzi z poczuciem misji i pasją do nauczania, którzy kochają swoją pracę i kontakty z młodzieżą. Podziękowania należą się też realizatorom, którzy przygotowali profesjonalne studio nagraniowe, zadbali o to, by transmisje odbywały się bez zakłóceń. Współpraca przy projekcie wiele nas nauczyła. Doświadczenia z pewnością wykorzystamy w przyszłości – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Decyzja o uruchomieniu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej zapadła już dzień po ogłoszeniu przerwy w zajęciach w szkołach. Przez czternaście tygodni przeprowadzono niemal 850 zajęć. Obejrzało je 2,5 miliona osób. E-lekcje śledzili nie tylko uczniowie kujawsko-pomorskich szkół, ale też młodzież z innych regionów Polski i z zagranicy. Rekord oglądalności (ponad 31 tysięcy wyświetleń) zyskała lekcja powtórkowa z gramatyki języka angielskiego dla ósmoklasistów.

Do współpracy zaangażowano 35 nauczycieli specjalistów z całego regionu. Dwoje z nich to pedagodzy z Golubia-Dobrzynia – Anna Borkowska z ZS nr 1 i Szymon Wiśniewski – z ZS2.

Pani Anna uczy biologii i języka angielskiego. Szczególnie interesuje ją pochodzenie i ewolucja życia na Ziemi. Ma trzynastoletni staż. Uwielbia pracę z młodzieżą, samorozwój, chętnie uczestniczy w projektach i programach międzynarodowych. W wolnym czasie lubi czytać książki, podróżować, uprawiać sport.

Szymon Wiśniewski uczy historii i wiedzy o społeczeństwie. Jego pasją jest historia i harcerstwo. Szczególnie interesuje go historia wojskowości oraz dzieje regionu, zwłaszcza Golubia-Dobrzynia. Działa w stowarzyszeniu historyczno-eksploracyjnym Przedmoście. Jest instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego.

Przeczytaj też rozmowę z Szymonem Wiśniewskim

- Nasi pedagodzy udowodnili, że nie straszne im kamery, mikrofony i trudne pytania uczniów, czasem niezwiązane z tematem lekcji. Nauczyciele tak polubili nadawanie lekcji na żywo, że trzynaściorgu z nich zdarzyło się opuścić studio nagrań wraz z mikrofonami. Naszą e-Szkołę tworzyliśmy wspólnie z uczniami, którzy na bieżąco zgłaszali nam uwagi do lekcji. Na ich prośbę stworzyliśmy biblioteczkę filmów z opisami tematów zajęć, dzięki czemu wyszukiwanie e-lekcji stało się łatwiejsze – informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Urząd Marszałkowski zapowiedział, że od lipca rusza z nowym programem wakacyjnym. Przygotowuje programy, które pozwolą rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo oraz kulturę Kujaw i Pomorza.

Trwa głosowanie...

Czy kierunki inżynierskie to przyszłość edukacji?

- Już w tym tygodniu wakacyjne materiały edukacyjne będą kręcone w Golubiu-Dobrzyniu – informuje Szymon Wiśniewski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na golubdobrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto