Dziewiąty mecz w rozgrywkach II wojewódzkiej ligi kadetek rozegrały zawodniczki Kopernika Gałczewo

Kadetki Kopernika idą jak burza. Gałczewianki lepsze w Lnianie

Wynik.
Spartakus Lniano – Kopernik 0:3 (22:25; 22:25; 20:25).

Bezlitosne są w tym sezonie dla rywalek kadetki z Gałczewa. Tym razem wyraźnie wygrały w meczu wyjazdowym który teoretycznie powinien sprawić im problemy. Ale poza niewielkim fragmentem na początku pierwszego seta nic takiego nie miało miejsca.

Każdy zespół który przyjeżdża do Lniana wie że siódmym rywalem jest tamtejsza hala. Wąska i przede wszystkim bardzo niska preferuje przyzwyczajone do niej gospodynie. Podobnie było również na początku pierwszego seta. Rywalki dobrze serwowały a gałczewianki grające na co dzień w swoim ogromnym obiekcie odbierały mocno piłkę która trafiała w sufit. Przez to Spartakus prowadził już 5:1 a potem 7:2. Na szczęście szybko udało się gałczewiankom odwrócić przebieg spotkania. Było jeszcze 10:9 dla Lniana ale później Kopernik prowadził 14:15. Następnie gałczewianki podwyższyły wynik na 20:16 by w końcu wygrać pierwszego seta różnicą trzech piłek.
W drugiej partii cały czas dominował Kopernik. Było 10:6 a potem 17:11. W tym momencie nastąpił na szczęście krótki przestój w ich grze. Wynik zmienił się na 20:18 ale końcówka ponownie należała do dziewcząt z gminy Golub–Dobrzyń. Podobnie jak w pierwszym secie także i drugi wygrały trzema punktami.

Trzeci set był cały czas pod kontrolą gałczewianek. Co prawda Spartakus prowadził w pewnym momencie 13:15 ale Kopernik szybko odrobił straty i zmienił wynik na 20:18 dla siebie. Ostatnie piłki należały już do gałczewianek. Odniosły one w pełni zasłużone i wywalczone po bardzo dobrej grze zwycięstwo. Są liderkami ligowymi. W niedzielę czeka ich dziesiąty w tym sezonie mecz. Spotkają się w nim z rezerwami Tucholanki Tuchola. Wygrana da im awans do I ligi na dwa kolejki przed końcem sezonu.

KOPERNIK: Martyna Malcan, Joanna Dąbrowska, Natalia Kopczyńska, Andżelika Różalska, Patrycja Różalska, Jowita Jeka, Patrycja Michałów, Jolanta Gajewska, Joanna Grochocka.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?