Dwie porażki młodziczek Kopernika. Nieudany turniej gałczewianek

Adam Chrzanowski
Kolejny turniej ligowy mają za sobą młodziczki siatkarskie UKS Kopernik Gałczewo.

Tym razem w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy na szczeblu wojewódzkiej drugiej ligi zmierzyły się ze Stalą Grudziądz oraz pierwszym zespołem Pałacu Bydgoszcz.

Pierwszy mecz rozegrały z grudziądzankami. Było to dramatyczne spotkanie które niestety zakończyło się porażką dziewcząt z gminy Golub–Dobrzyń 1:2.

Początek pierwszego seta była dla Stali. Grudziądzanki prowadziły 2:5; 9:10 i 14:15. Jednak potem Kopernik stopniowo niwelował tą przewagę. O wszystkim musiała zadecydować końcówka seta. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 25:23 dla Kopernika.

W drugim secie początkowa przewaga Stali była jeszcze większa. Rywalki prowadziły 2:5; 8:10 a potem 10:15. Kiedy było 14:20 wydawało się że w tym secie już nie będzie żadnych emocji. A jednak były! Kopernik doprowadził do wyrównania 23:23. Potem miał piłkę meczową. Niestety nie wygrał jej. A rywalki miały mocniejsze nerwy i pokonały gałczewianki 24:26.

Tie break był bardzo nerwowy. Lepiej zaczął go Kopernik. Prowadził 5:2 a przy przejściu było 8:5. Niestety, tym razem ponownie końcówka należała do Stali. Rywalki doprowadziły do wyniku 10:9 dla Kopernika ale później już tylko one dominowały na parkiecie. Wygrały tie breaka 15:11 i cały mecz 2:1.

W drugim spotkaniu granym zaraz po pierwszym Kopernik zmierzył się z ekipą Pałacu Bydgoszcz. Niestety od samego początku przewaga była po stronie rywalek. W pierwszym secie Pałac prowadził 2:5; 6:10; 7:16 a później 10:20. Ostatecznie gałczewianki zniwelowały różnicę do siedmiu piłek i przegrały tego seta 18:25.
Drugi był niestety tylko formalności. Po rozgrywce bez historii bydgoszczanki wygrały 12:25. Dwie porażki oznaczają że Kopernik opuszcza drugą ligę. Za tydzień zagra na szczeblu trzeciej. Być może turniej odbędzie się w hali w Gałczewie.

KOPERNIK: Wiktoria Gmurska, Julianna Niedźwiedź, Julia Kwiatkowska, Maja Stępień, Aleksandra Rydzińska, Dominika Różańska, Paulina Kopczyńska.