Drugi w tym sezonie turniej rozegrały siatkarskie młodziczki UKS Kopernik Gałczewo

Młodziczki Kopernika po drugim turnieju. Utrzymały się w czwartej lidze

Tym razem to one były gospodyniami turnieju. Zanotowały wyniki. Kopernik – UKS Czwórka Flormet Włocławek 1:2 (12:25; 27:25; tie break 1:15). Kopernik – Joker II Świecie 2:0 (25:2; 25:7). W ten sposób utrzymały się w czwartej lidze na przyszły turniej który zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę 5 listopada.

Pierwszy mecz z ekipą z Włocławka był w wykonaniu gałczewianek bardzo nierówny. W pierwszym secie przegrywały 3:5 a potem 7:10. Niestety potem miały ogromne problemy z odebraniem zagrywki granej przez jedną z rywalek. Wynik zmienił się na 10:20 dla Flormetu. Ostatecznie dziewczęta z Kujaw ograły Kopernika do 12.
Drugi set był bardzo zacięty i emocjonujący. Lepiej zaczął Flormet bo prowadził 3:5. Ale później Kopernik wyszedł na prowadzenie 10:9; 15:14 i 20:18. Końcówka była bardzo zacięta. Kopernik miał dwie piłki setowe przy stanie 24:22. Potem Flormet miał jedną piłkę setową przy wyniku 24:25. Ostatecznie gałczewianki wygrały seta 27:25 i o tym kto będzie lepszy musiał zadecydować tie break.

Niestety w jego trakcie dziewczyny z gminy Golub–Dobrzyń nie były w stanie nawiązać walki z przeciwniczkami. Najpierw jedna z włocławianek a potem druga idealnymi serwisami dały Flormetowi taką wysoką wygraną w tie breaku i w konsekwencji w całym meczu 2:1.

W drugim spotkaniu Kopernik zmierzył się z rezerwami świeckiego Jokera. Okazało się że rywalki – dziewczęta z klas piątych i szóstych dopiero uczą się siatkówki. W pierwszym secie Kopernik prowadził już 15:0. Ostatecznie wygrał do dwóch – tak wysoko seta nie wygrała jeszcze żadna ekipa tego klubu. W drugim secie było bardzo podobnie. Ale tym razem rozluźnione gałczewianki pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie siedmiu punktów. W tym turnieju obok momentów bardzo dobrej gry postawa dziewcząt Kopernika pokazała też sporo mankamentów i przestojów.