Dobry turniej młodziczek Kopernika. Powróciły do pierwszej ligi

Adam Chrzanowski
Przedostatni w tym sezonie turniej rozegrały tym razem na szczeblu wojewódzkiej drugiej ligi siatkarskie młodziczki Kopernika Gałczewo.

Tym razem turniej odbył się w ich hali. Kopernik rozegrał dwa mecze.

Wyniki. Kopernik – Culmen I Chełmno 2:0 (25:17; 25:23). Kopernik – Tucholanka I Tuchola 2:1 (22:25; 25:7; 15:9).

Rewelacyjnie spisały się w przedostatnim w tym sezonie o ostatnim w swojej hali młodziczki Kopernika Gałczewo. Co prawda nie bez problemów ale w bardzo dobrym stylu udało im się wygrać obydwa mecze. A to oznacza że w ostatniej kolejce po raz drugi w tym sezonie a zarazem po raz drugi w historii klubu powalczą w pierwszej lidze.
W pierwszym meczu spotkały się z ekipą z Chełmna. Początek nie był dobry. Rywalki prowadziły 3:5. Ale później gospodynie doszły do głosu. Kopernik wyszedł na prowadzenie 10:6 a później było 15:8 dla gałczewianek. Następnie przewaga wzrosła do 20:10. Gałczewianki nie oddały już tego prowadzenia. Niepotrzebnie pod koniec seta straciły kilka punktów ale i tak wygrały tą partię do 17.

W drugim secie ekipa z Chełmna postawiła mocniejszy opór. Było 4:5 dla Culmenu jednak później wynik zmienił się na 10:8 dla Kopernika. Jednak potem chełminianki prowadziły 13:15. ale od stanu 19:16 dla Culmenu kilka bardzo dobrych zagrywek wykonała dla Kopernika Paulina Kopczyńska. Wynik zmienił się na 20:19 dla Kopernika. Końcówka drugiego seta a jak się później okazało meczu była bardzo nerwowa. Na szczęście na swoją korzyść szalę przelały dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń które wygrały do 23.

W drugim spotkaniu w pierwszym secie lepiej szło ekipie z Tucholi. Rywalki prowadziły 2:5; 9:10; 14:15 a potem 19:20. Tucholanki nie oddały już tego prowadzenia i wygrały tego seta do 22.
Ale w drugim secie Kopernik miał dosłownie miażdżącą przewagę. Prowadził 5:1; 10:2 a później 15:5. Nie oddał już tak wyraźnego prowadzenia i wygrał tego seta do 7.

W tie breaku również rywalki z Tucholi nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Było 5:2 dla Kopernika a przy przejściu gałczewianki prowadziły 8:4. Później było 10:4. Lekkie rozluźnienie pod koniec meczu spowodowało że gałczewianki wygrały tie break tylko do 9.

W ten sposób młodziczki Kopernika zakończyły swoją w gruncie rzeczy udaną przygodę w tym sezonie w swojej hali. Wszyscy sympatycy tego klubu gorąco wierzą w to, że jesienią tego roku już w nowym sezonie następne młodziczki będą walczyć dla Kopernika. Oby tak się stało i ta przygoda trwała dalej już piąty sezon.
KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Wiktoria Gmurska, Paulina Kopczyńska, Dominika Różańska, Julia Kwiatkowska, Maja Stępień, Aleksandra Rydzińska.