17 medali na Mistrzostwach Polski Północnej dla karateków z Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin - zobacz zdjęcia

Karolina Rokitnicka
Zawodnicy z kilku sekcji Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin na Mistrzostwach Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK w Świeciu wywalczyli 2 drużynowe medale i 15 indywidualnych Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin
23 zawodników z kilku sekcji Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin pojechało na Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK w Świeciu. Nasza ekipa wywalczyła 2 drużynowe medale i 15 indywidualnych.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Drużynowo karatecy z G-DKKK zajęli II miejsce w kata i I miejsce w kumite. Ponadto 15 zawodników zdobyło medale indywidualne. Złoto wywalczyli: Sara Lewandowska, Kornelia Kołecka, Artur Mazanowski, Natan Zacharek i Zuzanna Barańska. Srebrne Medale zdobyli: Kacper Kotoński, Oliwier Górski, Wiktor Różycki, Jagoda Wesołowska, Jakub Jastrzębski i Damian Michalewicz. Brązowymi Medalami nagrodzeni zostali: Natasza Wojtczak, Maja Kaliska, Milan Zacharek i Filip Bąk. Czworo zawodników uplasowało się tuż za podium, na IV miejscach. To: Milena Karpińska, Klaudia Zdrojewska, Wiktor Pekowski, Martyna Kaliska. Ponadto w zmaganiach wzięli udział: Igor Sylwester, Emila Majewska, Daria Zdrojewska oraz Janek Jastrzębski.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wzięło w nich udział wielu czołowych zawodników z klubów z całego kraju oraz zagranicy. W zawodach wystartowało ponad 140 zawodników w konkurencji Kumite i 58 w konkurencji Kata z 18 klubów. Nasi zawodnicy po raz kolejny zaprezentowali się bardzo dobrze. Udział w mistrzostwach to kolejny bardzo dobry występ naszych karateków. Pokazaliśmy, że zawodnicy mają umiejętności, charakter, duży potencjał a przede wszystkim ducha walki. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Podziękowania za pomoc i wsparcie dla rodziców. Kolejne zawody na które się przygotowujemy to Mistrzostwa Województwa Okręgowego Związku Karate w Chełmnie – informuje G-DKKK.