Trzecia wygrana kadetek Kopernika [zdjęcia]

aach
Fragmenty meczu kadetek Kopernik Gałczewo – Spartakus Lniano.
Fragmenty meczu kadetek Kopernik Gałczewo – Spartakus Lniano. Adam Chrzanowski
Trzeci mecz w obecnym sezonie II wojewódzkiej ligi kadetek rozegrały zawodniczki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali podejmowały Spartakusa Lniano. Po ciężkim pojedynku wygrały 3:2 (25:22; 15:25; 18:25; 25:12; 15:10).

Bardzo ciekawy i pełny zmian nastroju mecz rozegrały kadetki Kopernika Gałczewo. Spotkanie w którym zmierzyły się ze Spartakusem Lniano było bardzo interesujące dla widzów ale na pewno niezwykle nerwowe dla trenerów obydwu ekip. W pierwszym secie Gałczewianki szybko wypracowały sobie kilku punktową przewagę. Nie oddały jej już do końca i ostatecznie pierwszą partię wygrały trzema piłkami.

Początek drugiego seta był dla Kopernika fatalny. Przeciwniczki bardzo szybko wyszły na wyraźne prowadzenie. W pewnych momentach było nawet 11:1 a potem 15:5 dla Spartakusa. Ostatecznie drugi set zakończył się wyraźną wygraną ekipy gości.

W trzecim secie do stanu 12:12 gra była wyrównana punkt za punkt. Jednak od tego stanu ponownie na prowadzenie wyszły dziewczęta z Lniana. Nie oddały już go do końca tej partii.

Czwartego seta rewelacyjnie rozpoczęły dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń. Było 7:0 dla nich kiedy to pierwszy punkt zdobył Spartakus. Potem gałczewianki grały rewelacyjnie i wygrały wyraźnie tego seta. W jego trakcie było widać coraz większe zmęczenie w ekipie gości.

O tym kto wygra ten mecz musiał zadecydować tie break. Pierwszy piłkę wygrały w nim siatkarki z Lniana ale potem było 6:1 dla Kopernika. Przy zmianie stron był wynik 8:4 dla gospodyń. W końcówce Kopernik już zdecydowanie dominował. Jego zawodniczki wygrały tą partię. Swoją ambitną postawą pokazały że trzeba grać do końca oraz zaprezentowały prawdziwie sportowy charakter po wyraźnie przegranym drugim i trzecim secie. Po trzech meczach mają dorobek ośmiu punktów i jak do tej pory są niepokonane w lidze. W najbliższą niedzielę piętnastego listopada zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Tucholanki Tuchola.

KOPERNIK: Martyna Malcan, Jowita Jeka, Jolanta Gajewska, Patrycja Michałów, Angelika Różalska, Sandra Arentowicz, Natalia Kopczyńska, Anna Targońska, Joanna Grochocka, Joanna Dąbrowska, Julia Pagie.