Pewna wygrana kadetek Kopernika Po raz pierwszy wygrały w Toruniu

Kolejny mecz rozegrały w I siatkarskiej lidze wojewódzkiej kadetki Kopernika Gałczewo.

Tym razem na wyjeździe zmierzyły się z Budowlanymi Toruń. Odniosły ogromny sukces i po wspaniałym meczu wygrały 0:3 (21:25; 16:25; 23:25). Po raz pierwszy w historii udało im się wygrać w Toruniu. A ta wygrana oznacza że mają realną szansę na zajęcie trzeciego miejsce w województwie w tej kategorii wiekowej. Jeśli pokonają w niedzielę 17 grudnia u siebie Jokera Świecie za trzy punkty a w pozostałych meczach nie padną zaskakujące wyniki to wówczas gałczewianki mają realną szansę na uplasowanie się na trzecim miejscu w tej kategorii wiekowej po tegorocznym sezonie.

Początek meczu w Toruniu nie zapowiadał tak łatwego zwycięstwa ekipy z gminy Golub – Dobrzyń. Kopernik prowadził 4:5 ale potem było 10:7 dla Budowlanych. Jednak później na prowadzenie 14:15 wyszły gałczewianki. Ale później 20:19 prowadził zespół Budowlanych. Ostatecznie jednak set należał do ekipy z Gałczewa. Kopernik wygrał go do 21.
W drugim secie lepszy początek miała drużyna Budowlanych. Prowadziła 5:3 ale później wynik zmienił się na 6:10 dla Kopernika. Od tego momentu gałczewianki uzyskały wyraźną przewagę. Prowadziły 6:15 a potem 11:20. Ostatecznie wygrały go do 16.

Trzeci set był trochę nerwowy ale w końcu przyniósł Kopernikowi upragnioną wygraną. Rozpoczął się lepiej dla gałczewianek. Prowadziły 3:5 a później 8:10. Jednak później gra stała się bardziej wyrównana i zespół z gminy Golub – Dobrzyń był na prowadzeniu tylko 14:15. Później zwiększył swoją przewagę na 16:20 jednak torunianki doprowadziły do wyrównania 20:20. Końcówka była bardzo nerwowa. Kopernik miał trzy piłki meczowe. Wygrał dopiero trzecią. Teraz przed nim wspomniany mecz z Jokerem Świecie. Rozpocznie się 17 grudnia w hali w Gałczewie o 17:00. Jeśli Kopernik go wygra i w dalszej konsekwencji zdobędzie trzecie miejsce w lidze i brązowy medal sprawi zarazem ogromny sukces a zarazem wielką sensację.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Anna Targońska, Paulina Kopczyńska, Maja Stępień, Julia Kwiatkowska, Dominika Różańska, Patrycja Różalska, Wiktoria Klonowska, Julia Pagie, Weronika Makowska, Joanna Grochocka, Joanna Dąbrowska, Maria Kudrej.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [7.12.2017]

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0