Horror seniorek Kopernika. Gałczewianki przegrały pierwszy mecz

Adam Chrzanowski
Siódme spotkanie rozegrały w tym sezonie trzeciej ligi wojewódzkiej seniorki Kopernika Gałczewo

Tym razem w swojej hali dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń spotkały się z MUKS Tie Break Solvit Solec Kujawski. Przegrały 2:3 (25:16; 11:25; 17:25; 25:21; 13:15).

Pierwszej porażki doznały w tym sezonie seniorki Kopernika Gałczewo. Była ona o tyle przykra że została doznana w swojej hali i to w meczu z zespołem który Kopernik pokonał na wyjeździe 3:2. Pierwszy set nie zapowiadał takiego końcowego rozstrzygnięcia. Bardzo szybko wyraźną przewagę uzyskał zespół z Gałczewa. Prowadził 5:1 a potem 10:6 a następnie 15:8. Później wynik zmienił się na 20:13 dla Kopernika. Ostatecznie gałczewianki wygrały do 16.

Jednak potem ku konsternacji widzów zespół gospodyń zaczął grać w drugim secie bardzo słabo. Co prawda na początku było 4:5 dla ekipy z Solca jednak niedługo potem goście podwyższyły na 6:10 a później 8:15. Potem było 10:20 a ostatecznie Solvit wygrał do 11.

Trzeci set był już bardziej wyrównany ale również okazał się nieudanym dla ekipy Kopernika. Na początku przeciwniczki prowadziły 4:5 a potem było 10:8 dla Kopernika. Jednak rywalki zmieniły wynik na 13:15 a potem 15:20. Ostatecznie wygrały do 17.

W takiej sytuacji czwarty set był bardzo ważny dla gospodyń. Przystąpiły do niego silnie zmotywowane. Prowadziły 5:1 a potem 10:6. Później było 15:12 dla Gałczewa. Jednak w tym momencie przeciwniczki zaczęły się zbliżać do Kopernika. Wynik zmienił się na 20:19 dla gospodyń. Na szczęście końcówka należała już do nich i wygrały tego seta do 21.

W tie breaku dobrze zaczął Kopernik. Prowadził 5:2 a przy przejściu było 8:4 dla gospodyń. Kiedy rezultat zmienił się na 10:7 dla gałczewianek wydawało się że dwa punkty są już pewne. Niestety, gra się do końca i w końcówce ostatnie piłki należały już do rywalek. W ten sposób seniorki Kopernika doznały pierwszej w tym sezonie przegranej po meczu pełnym skrajnych i różnych nastrojów.

KOPERNIK: Agnieszka Żabińska, Wiktoria Ceglarska, Magdalena Lewandowska, Paulina Czajkowska, Kinga Ratajczak, Joanna Dąbrowska, Agata Winiarska, Emilia Pokora, Magdalena Piepiórka, Maria Kudrej, Andżelika Różalska, Luiza Modrzejewska.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [7.12.2017]