EHI2015‬: Polska - Rosja 2:1. Polska w półfinale! [ZDJĘCIA]

TOM
EHI2015‬: Polska - Rosja 2:1
EHI2015‬: Polska - Rosja 2:1 Tomasz Mlynek
EHI2015‬: Polska - Rosja 2:1. Reprezentacja Polski awansowała do półfinału Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Hokeju na Trawie. Podopieczni Jakuba Stranza w drugim meczu turnieju rozgrywanego w Toruniu pokonali Rosję 2:1 (1:1).

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla biało-czerwonych. Arkadiusz Rutkowski dał się ograć Siergiejowi Lepieszkinowi, który pokonał Mateusza Popiołkowskiego.

EHI2015‬: Polska - Rosja 2:1 WIDEO

Gospodarze zawodów mogli szybko doprowadzić do wyrównania. Po rajdzie Mateusza Mazanego, do pustej bramki nie trafił Jakub Janicki. Polacy, przy żywiołowym dopingu kibiców, przeprowadzali kolejne groźne akcje. W ósmej minucie dogodną okazję zmarnował Damian Jarzembowski. 120 sekund później gracz z Gniezna był już bezbłędny i doprowadził do remisu.

Podrażnieni Rosjanie próbowali znów wyjść na prowadzenie. Jednak na posterunku był Mateusz Popiołkowski, który nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron trwał wyrównany bój, ale to Polacy stworzyli więcej groźnych sytuacji. Wykorzystali tylko jedną. Zwycięstwo Polakom, uderzeniem z ostrego kąta, zapewnił Jarzembowski.

Jednym z bohaterów naszego zespołu był również Mateusz Popiołkowski, który w końcówce powstrzymał napór Rosjan. Warto dodać, że w ostatnich minutach spotkania nasz zespół grał w osłabieniu. Żółtą kartkę (oznacza to minimum dwuminutowe wykluczenie) zobaczył Robert Gruszczyński. W dodatku Rosjanie zagrali z wycofanym bramkarzem i dzięki temu mieli aż w polu dwóch graczy więcej.

- Nie czuję się bohaterem spotkania – powiedział Mateusz Popiołkowski, bramkarz reprezentacji kraju. - Moje interwencje tylko pomogły w zwycięstwie. Trzeba dodać, że graliśmy bardzo długo bez jednego zawodnika, bo otrzymał karę. Dużo też dała nam przerwa. W jej trakcie trener powiedział, żebyśmy odważniej zaatakowali
rywali. To dało pozytywny rezultat.

EHI2015‬: Polska - Rosja 2:1 (1:1) 0:1 S. Lepeszkin (2), 1:1 D. Jarzembowski (10), 2:1 D. Jarzembowski (37)

Polska: Popiołkowski – Rutkowski, Janicki, Gruszczyński, Ulatowski oraz Jarzembowski, Kurowski, Pawlak, Ulatowski, Sławski.