Ciężki bój gałczewianek. Przegrały po wyrównanym meczu z Jokerem Świecie

Kolejny mecz w lidze wojewódzkiej w kategorii wiekowej juniorka siatkarki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali zmierzyły się z Jokerem Świecie. Przegrały 1:3 w setach 25:22; 21:25; 22:25; 20:25.

Ciężki bój stoczyły w kategoria juniorka dziewczyny z Gałczewa. Były naprawdę blisko odniesienia drugiego w tym sezonie na boisku zwycięstwa w tej kategorii wiekowej. O tym że tak się nie stało zadecydowały dosłownie niuanse oraz minimalnie większe doświadczenie przeciwniczek.

Pierwszy set bardzo dobrze zaczął Kopernik. Było 5:4 dla dziewcząt z gminy Golub – Dobrzyń ale potem wynik zmienił się na 9:10 dla Jokera. Ale później na parkiecie dominowały już tylko zawodniczki Kopernika. Wynik zmienił się na 15:12 a potem 20:13 dla Gałczewa. Co prawda później rywalki zbliżyły się trochę ale gospodynie nie dały już sobie wydrzeć wygranej w tym secie i pokonały przeciwniczki do 22.

W drugim secie na jego początku wydawało się że gałczewianki powtórzą przebieg pierwszego. Prowadziły 5:4 a potem 10:8. Niestety od tego momentu do głosu zaczęły dochodzić przeciwniczki. Wynik zmienił się na 14:15 a potem 18:20. Ostatecznie Joker wygrał do 21.

Trzeci set był początkowo bardzo wyrównany. Najpierw Joker prowadził 4:5 as potem Kopernik 10:9. Jednak później świecianki zmieniły wynik na 11:15. Niestety, gałczewiankom nie udało się już zniwelować tej kilku punktowej przewagi. Koniec tego seta był wyrównany ale ostatecznie zespół ze Świecia wygrał do 22.
W czwartym secie niestety gospodynie zaliczyły falstart. Co prawda na początku było 4:5 dla Jokera ale później świecianki podwyższyły na 5:10. Takiej przewagi Kopernik nie był już w stanie zniwelować. Co prawda do końca seta a jak się później okazało meczu było piłka za piłkę ale ostatecznie rywalki wygrały do 20 i cały mecz 1:3.
Ta porażka oznacza że w debiutanckim sezonie w kategorii juniorka Kopernik zakończy rozgrywki na piątym miejscu w lidze wojewódzkiej.

KOPERNIK: Joanna Grochocka, Patrycja Różalska, Andżelika Różalska, Maja Stępień, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Joanna Dąbrowska, Julia Pagie, Paulina Kopczyńska, Paulina Czajkowska, Maria Kudrej.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [7.12.2017]